Er zijn zoveel mooie profetieën over Gods plan en toekomst met Israël. Vaak zijn ze vergeestelijkt en toegepast op de christelijke gemeente. Met deze manier van Bijbellezen loop je echter wel vast bij het lezen van Jesaja 11.

Een twijgje groeit op uit de afgehouwen tronk van Isai, de vader van koning David. Op Hem zal de Geest van de HEERE rusten. Dit is een Messiaanse tekst. Het koninklijke geslacht van David regeerde ooit eeuwenlang in Juda en Israël. Het bestaat al eeuwen niet meer.

Maar eens zal een nieuw twijgje komen als ‘Zoon van David’, en weer koning over Israël worden. Naar Hem zullen de heidenvolken vragen. Dat zijn wij. Miljarden mensen hebben door de eeuwen heen naar Jezus gevraagd, gezocht, en zijn christen geworden.

Gods beloften

Inmiddels zijn in bijna alle landen ter wereld christelijke kerken. Hoe een oude tekst werkelijkheid is geworden. Door Zijn komst zal eens een wolf bij een lam verblijven. En zal de aarde vol zijn van de kennis van de Heere. Wat een heerlijk vooruitzicht. Eens zal Hij vrede brengen, waar de chaotische wereld van vandaag zo aan toe is.

En heeft Israël dan afgedaan? Integendeel. Dat hebben we vaak wel gedacht. ‘Ik heb niks met Israël’, zeggen mensen soms. Dit twijgje is de Messias, de Vredevorst, in wie wij Jezus herkennen. Hij zal dan het overblijfsel van Zijn volk terugbrengen in het land. Hij zal een banier omhoogheffen onder de heidenvolken en Hij zal de verdrevenen van Israël verzamelen van de vier hoeken van de aarde. Daar is Hij zelfs al mee begonnen in onze tijd, al zo’n honderdvijftig jaar geleden. Joden keren terug. We zien het voor onze ogen gebeuren. Gods beloften voor Israël, en de grote toekomst voor Israël blijven onverkort van kracht.

Bron: Israël aktueel – ds Kees Kant